Glorious History of Past & Current Superintendent's of ESI Hospital Kalyani

Sl. No. Superintendent From To
01. Dr. M.L. Saha 01.11.1968 19.01.1973
02. Dr. K.R. Ghosal 19.01.1973 01.03.1974
03. Dr. K.P. Sengupta 01.03.1974 17.04.976
04. Dr. N.C. Majumder 17.04.1976 09.10.1976
05. Dr. S .M. Chakraborty 09.10.1976 31.12.1984
06. Dr. S. Dey 31.12.1984 09.11.1985
07. Dr. D. J. Mitra 09.11.1985 08.05.1986
08. Dr. S. Dey 08.05.1986 30.11.1988
09. Dr. A. K. Banerjee 30.11.1988 31.05.1990
10. Dr. S.R. Halder 31.05.1990 14.07.1992
11. Dr. (Col.) N.C. Basu 14.07.1992 31.12.1993
12. Dr. N. G. Biswas 31.12.1993 02.05.1997
13. Dr. A. K. Banerjee 02.05.1997 22.09.2004
14. Dr. N. G. Biswas 22.09.2004 22.10.2009
15. Dr. B. B. Das 22.10.2009 30.11.2010
16. Dr. M. Ray 01.12.2010 16.06.2011
17. Dr. A. Saha 16.06.2011 20.12.2014
18. Dr. A.S. Ray 20.12.2014 09.11.2015
19. Dr. S. K. Bala 09.11.2015 08.11.2017
20. Dr. Banani Dutta 09.11.2017